تاریخ: دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۱ساعت ۳:٠٧ ‎ب.ظ

رنگ‌درمانی چیست؟

شیوه درمانی رنگ‌درمانی اگر چه سابقه‌ای دور و دراز دارد و قدمت آن به هزاران سال پیش باز می‌گردد اما این شیوه به‌صورت علمی و کاربردی از سال 1870 از سوی متخصصان و پزشکان به‌عنوان شیوه‌ای از درمان‌های طبیعی شناخته شد.  سال‌ها بعد به‌ویژه در دهه‌های 1980 و 1990، کتاب‌های مختلفی درباره این شیوه درمانی و تاثیرات شفابخش آن در درمان بیماری‌ها به رشته تحریر درآمد و خواص درمانی رنگ‌ها بر فیزیولوژی،  روح و روان افراد به ثبت رسید ولی نکته مهمی که در شیوه درمانی رنگ‌درمانی وجود دارد پرهیز از استفاده سر خود از رنگ‌ها برای درمان بیماری‌هاست.  انرژی و تاثیر رنگ‌ها بر روحیات و حالات انسان به حدی زیاد است که استفاده نابجا و نامناسب از برخی رنگ‌ها ممکن است حالات ناخوشایندی را به فرد منتقل کرده و مانع از بازگرداندن سلامت به بدن بیمار شود. از این‌رو لازم است برای استفاده از این شیوه درمانی به‌صورت مستقیم تحت درمان و نظارت یک متخصص رنگ‌درمانی قرار بگیرید.  

 


 

رنگی که استخون‌های‌تان را ترسیم می‌کند


رنگ سبز یکی از ترمیم‌کننده‌های قوی برای بازسازی سلول‌های عضلانی، استخوان‌ها و سایر بافت‌های مشابه است.  این رنگ به اعتقاد درمانگران شیوه رنگ‌درمانی، خواص ویژه‌ای برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده عضلانی دارد و همچنین به دلیل ارتباطی که با چاکرای قلب دارد موجب تنظیم انرژی حیاتی در قلب شده و حساسیت‌ها و احساسات انسان را تحت‌تاثیر خود قرار می‌دهد.   رنگ سبز متعادل‌کننده رشد انسان است و خاصیت تسکین‌دهنده و آرامش‌بخش دارد و مانند رنگ آبی به کنترل فشار خون در بدن کمک کرده و اختلالات خواب و خستگی‌های مزمن را در بدن برطرف می‌کند.  


 

با رنگ، فشار خون خود را تنظیم کنید


رنگ آبی یکی از رنگ‌هایی است که تاثیر بسیار زیادی بر درمان بی‌خوابی و اختلالات خواب دارد.  به اعتقاد کارشناسان، رنگ آبی آرامش‌بخش‌ترین رنگ‌ها در طبیعت است که استفاده از آن در محیط زندگی افراد به درمان بی‌خوابی کمک می‌کند.  به اعتقاد متخصصان رنگ‌درمانی، رنگ آبی علاوه‌بر درمان بیماری برای درمان برخی از اختلالات دستگاه تنفسی مثل بیماری‌های آسم و تنگی نفس نیز درمان مناسبی است و همچنین انرژی حیاتی بدن را تحریک کرده و موجب افزایش قدرت و ایمنی بدن می‌شود.   این رنگ برای افرادی که خیلی سریع دچار هیجانات عصبی و استرس می‌شوند بسیار مفید است و می‌تواند میزان ضربان قلب و فشار خون آن‌ها را کنترل کند. از طرفی استفاده از رنگ آبی در محیط زندگی می‌تواند به لحاظ روحی برای ایجاد فضایی آرامش‌بخش بسیار مناسب باشد. متخصصان حرکات کششی ذهن و جسم (یوگا) معتقدند که رنگ آبی رنگ  انبساط روح است، رنگی که ضمیر ناخودآگاه انسان را فعال کرده و روحیه از خودگذشتگی، آرامش و صمیمیت را در انسان تقویت می‌کند.

اگر می‌خواهید باهوش شوید، دیوارهای خانه‌تان را رنگ بزنید 


متخصصان رنگ‌درمانی معتقدند، رنگ زرد با چاکرای خورشیدی که به‌طور مستقیم با هوش و قوه ادراک انسان در ارتباط است وابستگی دارد.  به اعتقاد این درمانگران استفاده از رنگ زرد در محیط زندگی یا محل کار کمک می‌کند تا توانایی ذهنی انسان و میزان تمرکز و توجه او افزایش پیدا کند.  از این‌رو بسیاری از متخصصان رنگ‌درمانی استفاده از این رنگ را در محیط‌های آموزشی که محل یادگیری علم و دانش است، توصیه می‌کنند.  از طرفی رنگ زرد به لحاظ جسمی نیز خاصیت‌های قابل توجهی دارد و با تاثیری که بر سلول‌های عصبی در اندام‌های بدن می‌گذارد، می‌تواند انرژی عضلانی و حرکتی را در اندام‌ها تحت‌تاثیر خود قرار داده و آن را فعال کند.  رنگ زرد یکی از مهم‌ترین رنگ‌هایی است که توسط روان‌شناسان برای درمان افسردگی به بیماران توصیه می‌شود و همچنین  باعث ایجاد روحیه سرزندگی و شادمانی در افراد شده و میل به زندگی را در انسان تقویت می‌کند.


 

رنگی که سوخت‌و‌ساز بدن‌تان را تنظیم می‌کند


تنظیم جریان گردش خون و چگونگی سوخت و ساز بدن بر عهده چاکرای طحال است و این چاکرا به‌شدت تحت‌تاثیر رنگ نارنجی قرار دارد.  این رنگ از جمله رنگ‌هایی است که موجب نشاط و شادمانی در فرد شده و توسط روان‌شناسان و روان‌پزشکان برای درمان افسردگی به بیماران توصیه می‌شود.  به اعتقاد درمانگران رنگ‌درمانی، رنگ نارنجی تنظیم‌کننده عملکرد و فعالیت ریه‌ها در بدن است و به درمان بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات تنفسی چون آسم و برونشیت کمک می‌کند.  این رنگ یکی از رنگ‌هایی است که درمانگران طب سنتی هند و حرکات کششی ذهن و جسم از آن برای ایجاد اندیشه‌های متعالی و تصویرهای ذهنی مثبت در شاگردان و مراجعه‌کنندگان خود بهره می‌برند و همچنین این رنگ سنبل تعادل، موفقیت، شادکامی و اراده است. 
باد مهربون, رنگ درمانی

تاریخ: چهارشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۱ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ

21 نمونه ژست برای شروع عکاسی دونفری


۱- اولین ژست، یک ژست چهره به چهره است. البته با این تفاوت که دو نفر باید به دوربین شما نگاه کنند. بهتر است برای گرفتن این عکس از نمای کلوزآپ استفاده کنید تا نمای افقی.

 http://myup.ir/images/02570835243971305829.gif

 


ادامه مطلب

باد مهربون, عکاسی

تاریخ: دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩۱ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ

15 رنگ خانگی که نشان دهنده درونیات شماست

دارید فکر می کنید که دیگر وقت آن رسیده است که در رنگ های مورد استفاده در خانه و زندگیتان تغییری ایجاد کنید یعنی اینکه از جا برخیزید و با صرف وقت و با استفاده از رنگهای مختلف دکور خانه تان را عوض کنید . تغییر رنگ یک راه نسبتاً آسان و ارزان برای تغییر دکور می باشد اما حواستان باشد رنگهایی که انتخاب می کنید ورای عوض شدن ظاهر خانه پیامی ارسال می کنند و روانشناسان می گویند که رنگها شاهد گویای شما و درونیات تان هستند .


 

سایه های رنگ قرمز


 

قرنهاست که رنگ قرمز به معنای شور و هیجان است و به همین دلیل است که گرفتن دو شاخه گل رز از کسی به معنای آن است که خیلی شما را دوست دارد . افرادی که به سایه های رنگ قرمز از قرمزی سیب سرخ و رز گرفته تا رنگ قرمز گوجه فرنگی علاقه مندند در زندگی اشان افرادی خوش بین ، اجتماعی و پرشور هستند .


 

سایه های رنگ آبی


 

آیا رنگ مورد علاقه شما آبی است ؟ افرادی که گرایششان به رنگ آبی بیشتر است عموماً افرادی آرام ، دلسوز و ثابت قدم در کار هستند . این رنگ یاد آور آسمان و آب و مورد علاقه کسانی است که که شخصیت هایی آرام داشته و طرفدار صلحند .


 

سایه های رنگ سبز


 

سبز شدن به معنای کشیدن باریکه ای از مریم گلی و برگهای سبز بر روی دیوار می باشد . رنگ سبز حس و حال طبیعی بودن را در فضا منتشر می کند و افرادی که خواهان آنند در سایه هایی از رنگ سبز محصور گردند تعادل و توازن را دوست دارند و می توان آنها را جز افراد متمدن به حساب آورد .


 

سایه های رنگ زرد


 

یک جمله کلیشه ای هست که می گوید رنگ زرد رنگ آفتاب است و افرادی که در دکور خانه اشان از این رنگ استفاده می کنند می خواهند که آفتابی و شاد باشند . اما آنها خیلی عمیق تر از آن رفتار می کنند . افرادی که رنگ زرد را دوست دارند تمایل دارند افرادی متفکر ، ماجراجو بوده و برای آزادی ارزش زیادی قائلند .


 

سایه های رنگ بنفش


 

از رنگ بنفش گیاه اسطوقدوس تا رنگ بنفش بادمجان ، آلو و بنفش تیره شاهانه سایه های این رنگ ترکیب شده از رنگ قرمز و آبی یک نوع حس دراماتیک ایجاد می کند . عاشقان این رنگ خود افراد اهل هنر بوده و طرفدار حالتهای هنرمندانه و غیر سنتی می باشند .


 

سایه رنگ مشکی


 

مشکی رنگی پر آوازه است. بهتر است در دکور خانه تان از این رنگ خیلی کم استفاده کنید تا مبادا رایحه قدرتمندش تمام فضا را پر نماید . کسانی که دوست دارند همه چیزشان به رنگ مشکی باشد می خواهند با روشی محتاطانه همه چیز را تحت تاثیر قرار دهند و بطور کلی گویای این ایده اند  که همه چیز را بازگو نمی کنند .


 

سایه های رنگ سفید


 

افرادی که برای رنگ آمیزی محیط پیرامون خود از این رنگ استفاده می کنند احتمالا باور دارند که جمله " خالص و پاک به مانند برف" چیزی فراتر از یک جمله کلیشه ای است . استفاده از رنگ سفید  نشانه شخصیت هایی است که راحتی و آسایش را در سادگی می یابند و جهان را از دریچه معصومیت و جوانی می بینند .


 

سایه های رنگ نارنجی


 

فضایی که مملو از رنگ نارنجی است فضایی شاد و زنده می باشد . افرادی که در دکوراسیون اتاقهایشان از رنگمایه های نارنجی استفاده می کنند افرادی معاشرتی ، خونگرم ، اجتماعی و آسان گیر هستند ولو اینکه دوست داشته باشند در مرکز توجه باشند .


 

سایه های رنگ طلایی


 

طلایی- رنگ ثروت ، دارایی و زرق و برق- بی باکی و جسارت به همراه گرما و تجمل را را در فضا ساطع می کند. این رنگ تاریخچه ای طولانی و با شکوه دارد بنابراین امکان دارد سنت گرایان هم از این رنگ استفاده کنند تا جو زیبای صمیمانه ای را فراهم نمایند .


 

سایه های رنگ طوسی


 

آنانی که در دکوراسیون تماماً از رنگ طوسی استفاده می کنند به دنبال آرامش و طمانینه و صلح هستند و گوشه چشمی هم به طراحی داخلی مدرن دارند . از آن جایی که طوسی رنگی بین سفید و سیاه است آنانی که در دکوراسیون خود از این رنگ استفاده می کنند نسبتاً اهل سازش و توافق هستند .


 

 


 

سایه های رنگ گل بهی


 

صورتی رنگ احساس و محبت . کسانی که در دکوراسیون منزل از رنگ صورتی استفاده می کنند علاقه شدیدی به توجه دارند و اغلب افرادی فرهمند و پر جذبه هستند . استفاده از رنگ گل بهی ملایم فضای مطبوعی در اتاق ایجاد می کند . برای داشتن جلوه ای مدرن تر رنگ صورتی را با طوسی و مشکی ست نمایید .


 

سایه های رنگ بلوطی


 

یک شخصیت بالغ این رنگ را که کمی روشن تر از قرمز است انتخاب می کند ، افرادی که در دکوراسیون از این رنگ استفاده می کنند افرادی بخشنده بوده و می دانند که چه چیزی می خواهند .


 

سایه ها ی رنگ قهوه ای


 

رنگ قهوه ای را دوست دارید ؟ شاید یک رگه از کله شقی و لجبازی داشته باشید . افرادی که رنگ قهوه ای را دوست دارند ثبات و استواری را ترجیح می دهند و دوست دارند به خانواده و دوستانشان وابسته باشند و هم چنین می توانند لجوج هم باشند . دکور قهوه ای رنگ به توصیف ریشه ها می پردازد و کمک میکند که در اتاق احساس استواری و ثبات جریان داشته باشد . به دنبال راهی باشید تا این رنگ را با رنگ دیگری کامل نمایید تا در اتاق احساس دلمردگی و کسالت منتشر نگردد .


 

سایه های رنگ بژ


 

اگر آراستگی ، ظرافت و زیبایی شناسی مدرن برایتان جالب است از قهوه ای و سفید دو رنگ خشک و بی روح هستند استفاده نکنید بلکه به جای آن دو از رنگ بژ که یک رنگ تیره و گرم است استفاده نمایید . این رنگ ایده آل آنانی است که به دنبال سادگی  توام با سایه ای یکپارچه و خشن هستند . افرادی که در دکوراسیون خانه شان از این رنگ استفاده می کنند شخصیتی سبکبال دارند و اغلب از آرامش لذت می برند .


 

سایه های رنگ زیتونی


 

اگر رنگ زرد و سبز را با هم ترکیب کنید به رنگ زیتونی می رسید . این رنگ به مانند رنگ زرد شور و نشاط و  پایایی را انتقال می دهد اما دارای عنصری از هارمونی و تعادل هم می باشد مکمل این رنگ وسایل چوبی با رنگ تیره و کفپوش های چوبی است . افراد علاقه مند به این رنگ دوستانی معتمد و در عین حال خود رای می باشند .


 

 


 

 
باد مهربون, زندگی, رنگها

تاریخ: سه‌شنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩۱ساعت ۸:٠٤ ‎ق.ظ

زندگی

 

 
اوایل زندگی عاشقانه ای داشتند:
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_006.jpg

 

 

اولین بچشون به دنیا اومد: 
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_010.jpg

 

 

دومی هم به دنیا اومد:
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download.jpg

 

 

اولین قدمهای بچه هاشون:
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_002.jpg

 

 

 
پدر این خانواده به سختی کار میکرد
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_005.jpg

 

 

و مادر دنبال خوشگذرونی خودش بود:
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_007.jpg

 

 

بچه ها بدون مراقبت بزرگ شدند و بچه های بدی از آب در اومدند
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_004.jpg

 

 

یکیشون تروریست شد:

http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_008.jpg

 

 

یکی دیگه همش تو کلوب شبانه بود
cute_cats_story_10.jpg

 

 

کوچکترینشون تصمیم به خودکشی گرفت:
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_009.jpg

 

 
وقتی پدرشون فهمید سکته کرد:
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_011.jpg

 

 

مادرشون هم عقلش رو از دست داد و دیوونه شد:
http://marshal-modern.ir/Archive/2012/4/23/download_003.jpg

 
 
 
فرصت ها را برای مهربانی دریابیم !

فردا دیر است ...
باد مهربون, زندگی

تاریخ: یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳٩۱ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ

با تشکر از وبلاگ زیتون

برای دیدن خواص گیاهان، روی هر یک کلیک کنید
 
• آرتیشو (کنگر فرنگی) (Artichoke)
• آفتاب گردان (Sunflower)
• آقطی سیاه (انگور کولی) (Elderberry)
• آووکادو (Avocado)
• اسطوخودوس (Lavander)
• اسفناج (Spinach)
• انار (Pomegranate)
• انجیر (Fig)
• انگور (‌Grape)
• بابا آدم (Burdock)
• بابونه (Chamomile)
• بادام (Almond)
• بادام زمینی (Peanut)
• بادمجان (Eggplant)
• باقلا (Faba bean)
• برنج (Rice)
• بلوط (Oak)
• به (Quince)
• پرتقال (Orange)
• پسته (Pistachio)
• پیاز (Onion)
• تخم شوید (Dill Seed)
• تخم کتان (Flax Seed)
• ترب و تربچه (Radish)
• تمبر هندی (Tamarind)
• توس (غان) (White Birch)
• جعفری (Parsley)
• جو (Barley)
• جوانهٔ گندم (Wheatgerm)
• جودوسر (یولاف) (Oat)
• چای کوهی (St.johns Wort)
• چغندر (Beets)
• ختمی (Marshmallow)
• خرما (Date)
• خیار (Cucumber)
• دارچین (Cinnamon)
• ذرت (Corn)
• رازیانه (Fennel)
• روناس (Madder)
• ریحان (Basil)
• زردآلو (Apricot)
• زردچوبه (Turmeric)
• زعفران (Saffron)
• زنجبیل (Ginger)
• زیتون (Olive)
• زیره سبز (Cumin Seed)
• سیب (Apple)
• سیب زمینی (Potato)
• سیر (Garlic)
• شاه پسند وحشی (Vervain)
• شبدر قرمز (Red Clover)
• شلغم (Turnip)
• شنبلیله (Fenugreek)
• شیرین بیان (Liquorice )
• صبرزرد (Aloe)
• عدس (Lentil)
• علف هفت‌بند (Knotgrass)
• عناب (Jujube Tree)
• فلوس (Cassia)
• فندق (Hazelnut)
• قاصدک (Dandelion)
• کاهو (Lettuce)
• کنجد (Sesame)
• کوشاد (ژانسیان) (Gentian)
• گاوزبان (Borage)
• گردو (Walnut)
• گشنیز (Coriander)
• گوجه فرنگی (Tomato)
• گیاه دم اسب (Horsetail)
• گیاه زوفا (Hyssop)
• لوبیا (Kidney bean)
• لوبیای سویا (Soy bean)
• لیمو ترش (Lemon)
• مارچوبه (Asparagus)
• مامیران کبیر (Greater celandine)
• موز (Banana)
• میخک (Clove)
• نارگیل (Coconut)
• نخود (Chickpea)
• نعناع (Peppermint)
• هل (Cardamom)
• هلو (Peach)
• هندوانه (Watermelon)
• هویج (Carrot)
• یونجه (Alfalfa)

باد مهربون, طب سنتی