تاریخ: دوشنبه ٢٦ امرداد ۱۳۸۸ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ

خانمها بخوانند

از جمله مهم‌ترین نواحی زیبایی صورت، ابروها هستند. اگر کسی ابرو نداشته باشد، صورتش مات و بدون جذابیت می‌شود.

آرایش ابروها از جمله مهم‌ترین کارهای آرایشگرهاست که بستگی به مهارت و تجربه آنها دارد و بر حسب نوع صورت و شکل طبیعی ابروی هر شخص طراحی می‌شود.

نکته مهم در اینجا آن است که کندن موهای ابرو به طور مکرر و با گذشت زمان موجب می‌‌شود ریشه مو از بین برود و دیگر درنیاید.

شاید شما با کاهش تعداد موهای ابرو مواجه شوید و اقدام به تاتو کردن ‌کنید، یا به فرآورده‌های آرایشی مانند مداد ابرو یا رنگ ابرو روی آوردید، و خلاصه درگیر حرف و حدیث‌های آن شوید که مداد ابرو، باعث ریزش آن می‌شود یا فلان ماده گیاهی باعث درآمدن مجدد ابروها و پرپشتی آنها می‌شود.


ذکر برخی نکات را در این خصوص الزامی می‌دانم:

* اول از همه این که بهتر است یک مدل ابروی خاص را که به چهره شما می‌آید، انتخاب کنید و کمتر ابروهایتان را دستکاری کنید تا به آنها آسیب نرسانید.

* نکته دوم اینکه هر گونه تحریک باعث ایجاد حساسیت در ابروها می‌شود و موجب کنده شدن و از بین رفتن موها می‌شود.

اگر قصد دارید برای ابروهایتان از مواد آرایشی مخصوص ابرو استفاده کنید، بهتر است نوع استانداردی را برگزینید که چرب‌تر باشد و به راحتی کشیده شود. ضمنا باید فواصل مصرف مداد را طوری قرار دهید که ابروهایتان کمتر تحریک شوند.

image008.jpg

در مورد رُزماری هم که برخی سوال می کنند: آیا به رشد مجدد ابرو منتج می‌شود؟ باید بگویم رزماری اثر ضد قارچ دارد و باعث کاهش ترشح چربی و از بین رفتن پوسته ‌پوسته‌ها در ناحیه ابرو می‌شود و با درمان قارچ، از ریزش آن جلوگیری می‌کند. پس باعث رشد مجدد ابروها نمی شود، بلکه جلوی ریزش آنها را می گیرد.

 

دکتر پروین منصوری - متخصص پوست و مو

جدیدترین مدلهای ابرو

برداشتن ابرو

 

برداشتن ابرو

 

برداشتن ابرو

برداشتن ابرو

برداشتن ابرو

 

برداشتن ابرو

 

برداشتن ابرو

برداشتن ابرو

 
ابرو, همه چی داره