چهره شما اسرار درونی بدنتان را فاش می کند

 

Chehreh روش پی بردن به اسرار درونی بدن توسط چهره

 

وقتی در آینه نگاه می کنید، چه می بینید؟ به گفته محققان طب سنتی چین ، صورت شما پنجره منعکس کننده سلامت شماست. پیشانی، بینی، گونه های چپ و راست و چانه شما ۵ نقطه ای است که سرنخ های مهمی را از آن چه که درون بدنتان می گذرد، ارائه می کند.

 

 

 

در این مطلب سایت یاهو به قلم یک متخصص طب سنتی چین، برخی از اسراری که صورتتان درباره وضعیت سلامت اندام های درونی بدنتان فاش می کند، رمزگشایی شده است. آگاهی از این سرنخ ها به شما کمک می کند تا از گسترش بسیاری از مشکلات جسمانی با مراجعه سریع به پزشک مربوطه، جلوگیری کنید. البته ذکر این نکته ضروری است که این علایم در صورت بروز ناگهانی می تواند نشانه ابتلا به بیماری های ذکر شده باشد و آکنه معمولی را نمی توان به وجود بیماری ها مرتبط دانست.
 

پیشانی : علایم ظاهر شده در این بخش از صورت مرتبط با وضعیت سلامت قلب، مثانه، شبکه روده کوچک و حالات روحی روانی است. در هنگام بررسی پیشانی خود اگر قرمزی خاص یا رگ های خونی کوچکی را مشاهده کردید که به نوعی دچار تغییر رنگ شده اند، می تواند نشانه ای از مشکلات قلبی باشد. البته تغییر رنگ پوست همچنین می تواند ناشی از تجربه حالات احساسی باشد. در افرادی که اغلب به لحاظ روحی روانی دچار آشفتگی می شوند، نوعی چین و چروک دائم بین ابروها ایجاد می شود. اغلب پیش از بروز یک حمله قلبی نوعی رنگ جزئی سبز متمایل به آبی روی پیشانی پدیدار می شود. اگر شما چنین تغییر رنگی را در پیشانی همراه با علایمی همچون تنگی نفس، سرگیجه، تپش قلب، احساس سوزش یا درد در بازوی چپ تجربه کردید، بلافاصله با یک متخصص قلب مشورت کنید.قرمزی و پوسته پوسته شدن پیشانی نیز می تواند نشانه خشکی دستگاه گوارش باشد، اگر هر دوی این علایم را با هم دارید، بدین معناست که دستگاه گوارش شما در حال فریاد زدن است و به شدت به کمک نیاز دارد. وجود جوش های زیاد روی پیشانی نیز می تواند نشانه این باشد که فرآیند سم زدایی از بدن به خوبی انجام نمی شود.

بینی : بینی شما می تواند اسراری را درباره وضعیت سلامت معده و شبکه طحال و لوزالمعده فاش سازد. علایم ناهنجاری های داخلی به شکل جوش روی نوک یا اطراف بینی بروز می کند. در صورت ظاهر شدن ناگهانی چنین جوش هایی، بهتر است به غذایی که روز قبل میل کرده اید، توجه کنید. آیا مملو از فلفل یا به شدت چرب بوده است؟ شاید هم خیلی شکلات خورده اید. در هر حال در چنین وضعیتی عوارضی همچون سوء هاضمه، یبوست و یا اسهال شما را تهدید می کند. قرمزی یا پارگی های مویرگی در اطراف پل بینی (استخوان بین ۲ چشم) می تواند ناشی از مصرف زیاد غذاهای محرک مانند قهوه و یا استرس و ناراحتی شدید باشد.
 

چانه : این ناحیه از صورت نشانه های مربوط به سلامت کلیه و مثانه و سیستم هورمون ها و غدد را آشکار می سازد. ظاهر شدن ناگهانی لکه های تیره و تغییر رنگ اطراف پوست چانه و دهان حاکی از بروز مشکلاتی در کلیه و مثانه است. بروز آکنه عود کننده در اطراف چانه می تواند نشانه بر هم خوردن توازن هورمونی باشد. این مشکل اغلب در نتیجه تولید بیش از حد استروژن یا تستوسترون ایجاد می شود و با بر هم خوردن عادت ماهیانه زنان و بروز مشکلات در پروستات در مردان همراه است. حتماً ناحیه شیار مانند بین بینی و لب بالایی را نیز مورد توجه قرار دهید. این ناحیه کوچک مربوط به سلامت رحم و تخمدان در زنان و پروستات در مردان است. وجود خطوط افقی، ظاهر شدن ناگهانی لکه یا تغییر رنگ در این ناحیه می تواند ناشی از وجود برخی مشکلات باروری باشد. بر اساس طب سنتی چین، افراد دارای چانه کوچک به لحاظ ژنتیکی مستعد ضعف در دستگاه کلیه و مثانه هستند، البته این بدان معنا نیست که این افراد به بیماری های کلیوی مبتلا می شوند. این تنها یک هشدار ساده است برای این دسته از افراد است تا با رعایت اصول رژیم غذایی و روش زندگی صحیح از بروز هر گونه مشکلی در کلیه و مثانه خود پیشگیری کنند. پرخونی اطراف ناحیه چانه نیز بدین معناست که کلیه های شما زیاد فعال هستند و به شدت در حال کارند که شاید علت آن استرس بیش از حد و دائمی شما باشد.
 

گونه راست : این ناحیه مرتبط با سلامت ریه ها و دستگاه روده بزرگ است. مشکلات در این اندام ها در قالب تغییر رنگ، بروز لکه و مشکلات پوستی روی گونه راست شما ظاهر می شود. ظهور آکنه خفیف، لکه های اگزما و یا قرمزی جزئی می تواند نشانه این باشد که یک سرماخوردگی در راه است. افراد مستعد آلرژی های تنفسی یا آسم بیشتر دارای نوعی اگزمای قرمزرنگ همراه با پوسته پوسته یا رنگ سبز متمایل به آبی جزئی در طول گونه راست هستند. این علایم نشانه وجود حرارت بسیار یا التهاب در سیستم تنفس یا فقدان اکسیژن در نتیجه گرفتگی برونشی است.
 

گونه چپ : گونه چپ با وضعیت سلامت شبکه کبد و کیسه صفرا مرتبط است. پارگی مویرگی و قرمزی به ویژه در کنار پل بینی حاکی از حرارت، التهاب یا تجمع سموم در کبد است. وجود رگ های بیرون زده و متورم، قرمزی و جوش گاهی اوقات نشانه فشار خون بالا و خشم فروخورده است.

رنگ متمایل به زرد در زیر چشم چپ می تواند حاکی از وجود سنگ صفرا یا تری گلیسیرید و کلسترول بالا باشد.بروز مشکلات در این ناحیه از صورت همچنین می تواند ناشی از برخی مسائل عاطفی مانند خشم و افسردگی باشد چرا که شبکه کبد و کیسه صفرا شامل سیستم عصبی می شود.
 

دهان : دهان نیز عضوی در چهره است که اسرار معده را فاش می کند. لب ها در واقع با سلامت معده و روده کوچک و پوست اطراف لب ها در ۲طرف دهان به سمت گونه با وضعیت سلامت روده بزرگ مرتبط است. بنابراین بروز هر لک یا نقطه رنگ پریده در اطراف لب ها می تواند نشان دهنده حرکات ضعیف روده، نفخ و یا کاهش اشتها باشد.البته این علامت می تواند حاکی از وجود ماده ای در رژیم غذایی تان باشد که به آن آلرژی دارید.

به خاطر داشته باشید که موارد ذکر شده در این مطلب برای بالابردن آگاهی شماست و به هیچ وجه نمی تواند جایگزین تشخیص پزشکی شود و شما در هر یک از این موارد باید بلافاصله به متخصص مربوطه مراجعه کنید.

/ 3 نظر / 46 بازدید
همایون

جالب بود تشکر...[لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]

همایون

سلام دوست خوبم بسیار مطلب جالبی بود تشکر [لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]